Wąska ścieżka

 

Jezus Chrystus powiedział, że do nieba prowadzi wąska ścieżka. Wąska ścieżka, którą niewielu znajduje. Większość ludzi idzie szeroką drogą, której kresem jest potępienie. Szeroka droga oznacza mnóstwo możliwości- mamy absolutną wolność, możemy żyć jak chcemy. Droga na zatracenie oferuje mnóstwo zajęć, pasji, namiętności. Każda z tych niezliczonych możliwości znajduje zwolenników. I każda z nich to w istocie pułapka. Dlaczego? Bo końcem każdej z tych wielu dróg jest piekło. Odwrotność szerokiej drogi stanowi wąska ścieżka. Gdy usiłujemy ją poszerzyć i dodajemy coś do niej, rezultatem jest rozpoczęcie w podróży autostradą do piekła. Czym więc jest wąska ścieżka? To życie bez grzechu. Takie życie możliwe jest wyłącznie przez Jezusa Chrystusa.

 

Nic skalanego nie wejdzie do Królestwa Bożego. My jesteśmy skalani przez grzech. Jezus Chrystus przyszedł, by dać jednorazowy okup za nasze grzechy. Jaki sens miała jego ofiara? Umożliwienie nam prowadzenia bezgrzesznego życia. To właśnie znaczy wąska ścieżka- zwycięstwo nad grzechem w podążaniu za Chrystusem- życie życiem, którego szlaki on przetarł; podążanie wąską ścieżką, którą nam wyznaczył.

 

„Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!” Mt 7:13-14

 

Napisz do mnie 

lovespeech@protonmail.com