Duchy, 

 

 

"Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" Hbr 9:27

 

Śmierć to natychmiastowe przejście ze świata doczesnego w wieczność. Dusza człowieka budzi się po śmierci po tamtej stronie. Jako że dusza człowieka nie może pozostać na ziemi, nie ma straszących duchów zmarłych:

 

"Wiedzą żywi, że muszą umrzeć, umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak i nienawiść, a także gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co dzieje się pod słońcem." Kazn. 9:5-6

 

Nie mają udziału w niczym, co dzieje się na ziemi! Są już TAM- w niebie lub w piekle; nie można się już z nimi w żaden sposób skontaktować. 

 

...Ale... w takim razie co straszy?....

 

To, co może do człowieka przyjść, straszyć go lub skontaktować się z nim, podając się za zmarłego, to istota demoniczna:

 

"Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości." 2 Kor 11:14

 

Bóg zabrania kontaktu z diabłem, który podaje się za dusze zmarłych a także konsultacji z jasnowidzami, wróżenia etc.: 

 

 "Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich." Kpł 19:27 

 

-bo te duchy, z którymi kontaktują się wróżbici, to demony. Tak, rzeczywiście można się czegoś dowiedzieć: ale sprawia to, że demon zaczyna rościć sobie prawa do osoby, która go o coś pyta.

 

Udzielenie informacji nie jest bezinteresowne. Bardzo często natomiast informacje uzyskane przez wróżenie etc. są błędne- diabeł lubi naigrawać się z ludzi. Jeśli mówi prawdę, to po to, by tym mocniej kontrolować osobę, której przekazuje określoną wiedzę.

 

Kiedy człowiek umiera, staje bezpośrednio przed Stwórcą, który go sądzi. Nie ma czasu ani możliwości, by pozostać na ziemi. Nie może w żadnym razie wrócić do domu:

 

"Jak obłok przeleci i zniknie, kto schodzi do Szeolu [Krainy Umarłych], nie wraca, by mieszkać we własnym domostwie; nie zobaczą go strony rodzinne". Hi 9:10

 

Śmierć to natychmiastowe przejście do innego wymiaru. Dlatego nie ma czegoś takiego, jak duchy zmarłych. 

 

 

 

 zjawy, upiory...

Napisz do mnie 

lovespeech@protonmail.com